INJECTA DOZAJ POMPASI

Dozaj Pompaları, asit, klor, sıvı gübre, vb. kimyasalların dozlanarak verilmesi gereken yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hassas pompa çeşitidir.

Dozaj Pompaları elektronik olarak çalışan elektromagnetli dozlama pompalarıdır. Debi diyaframın hareketi ile sağlanır. 

Elektronik devreden gelen impuls ile magnet diyafram pistonunu çeker ve böylelikle maksimum strok oluşur, çelik nüveye bağlı olan diyafram çözeltiyi pompa başına iter. 

Emme ağzındaki emiş çek valfi kapanır, basma ağzındaki basma  çek valfı açılır ve çözelti basma hortumuna basılır. 

Magnetleme bittikten sonra emiş çek valfı açılır, basma çek valfi kapanır, böylelikle sıvı pompa başına çekilir. Frekans ayarı yavaşça yapılmalıdır.

Dozaj Pompası kullanım alanı çok yaygındır. İçme suyu ve proses suyu dezenfeksiyonu için hazırlanan sodyum hipoklorit çözeltisi, 

İçme suyu dezenfeksiyonu uygulamalarına uygun kalsiyum hipoklorit çözeltilerinin dozlanması için; havuz suyu dezenfeksiyonu için tercih edilen diklor çözeltilerinin dozlanması amacıyla kullanılmaktadır.

Dozaj Pompası seçimi yaparken, klor dozlama yapılacak suyun günlük ve saatlik miktarı (debi); klor dozajlaması yapılacak hattaki basınç değerleri bilinmelidir.  

Klor dozajını farklı noktalardan yapmak mümkündür.  Klor dozajını, su deposuna giden su boru hattına, su deposuna veya su deposu mevcut değil ise herhangi bir  su deposu mevcut değil ise direk hatta yapmak mümkündür.  

Klor dozlamasi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör yeterli bekleme süresini sağlamaktır.

Dozajlanan klorun gerekli dezenfeksiyonu sağlaması ve mikropları öldürmesi için belirli bir bekleme süresi ihtiyacı vardır.

PROJELERİNİZ İLE İLGİLİ TEKLİF İSTEYİN


Projeleriniz ile ilgili teklif istek ve taleplerinizi, teklif formumuzu kullanarak bize gönderebilirsiniz.Teklif istekleriniz en kısa sürede uzman ekibimiz tarafından size gönderilecektir.

© Sertek Gıda Mak.San. ve Tic.Ltd.Şti | Tüm Hakları Saklıdır.